Придбайте свій власний глюкометр

Цукровий діабет – не вирок

Мережі аптек, в яких Ви можете придбати наші товари

Безкоштовна доставка на всі продукти

Безкоштовна гаряча лінія: 0800 303 302
Де купити

(немає товарів)
Цукровий діабет – не вирок

Цукровий діабет – не вирок

Мукомела Людмила Іванівна, завідувач відділенням ендокринології Хмельницької обласної лікарні.

Статистика свідчить, що сьогодні цукровий діабет поширюється досить таки швидко. Більше того, значна частина українців навіть не підозрюють про наявність цієї хвороби у себе. Про те, що таке діабет, фактори, які сприяють його розвитку та про статистичні дані ми поспілкувались із завідувачем відділення ендокринології Хмельницької обласної лікарні Мукомелою Людмилою Іванівною.

Людмило Іванівно, розкажіть, що таке цукровий діабет та чому він сьогодні переходить на молодше покоління, адже раніше вважалось, що це захворювання  властиве лише старшим людям?

Цукровий діабет – це абсолютна або відносна інсулінова недостатність. Він є 1-го та 2-го типу. 1-й тип характеризується абсолютною відсутністю виділення власного існуліну  організмом. Його залишається від 5 до 30%, а інші бета-клітини, які працюють на його виділення є інсуліно зруйнованими. Це трапляється, в основному,  після перенесення вірусу та після токсичного ураження бета-клітин. Цукровий діабет 1-го типу є агресивним та протікає лабільно, гостро, з клінікою. Під час нього спостерігається спрага, сухість, поліурія. Якщо його не лікувати, то усе може закінчитися коматозним станом. У людини, котра хвора цукровим діабетом 1-го типу є абсолютна інсулінова залежність, тобто замісна терапія та лікування лише інсуліновими препаратами.

Тобто цей цукровий діабет може виникнути при будь-яких умовах?

Він виникає як результат деструкції, тобто повного знищення бета-клітин. Частіше всього, це відбувається як наслідок вірусної теології: після краснухи, після токсичної діє грипу та ін..

А наскільки впливає генетика людини при розвитку захворювання?

Звичайно, генетика відіграє суттєву роль, адже у кожного організму є якась своя слабка ланка. Якщо ж генетично детермінована слабка ланка клітин, то при певних умовах, вона дає збій у своїй роботі. Але, зазвичай, генетично закладений є цукровий діабет 2-го типу. Саме він передається спадково. 

Які основні ознаки діабету саме 2-го типу?

В основі його розвитку закладений дещо інший механізм, аніж у 1-му типі. Там є свій інсулін, але він може бути або неякісним, або виділятися у недостатній кількості для організму, або є, так званні, тканини-мішені, котрі, сприймаючи цей інсулін, стають просто нечутливими. В наслідок цього розвивається інсуліновий застій. Це призводить до виникнення цукрового діабету 2-го типу. 

Наскільки поширеним є цукровий діабет у світі та в Україні зокрема?

Якщо ж брати цукровий діабет 2-го типу, то він сьогодні захопив увесь світ. Більше того, його називають «неінфекційною пандемією». Саме ця хвороба має сьогодні 3-тє місце у всьому світі по захворюваності. Якщо ж говорити про статистику, то люди, котрі хворі цукровим діабетом 1-го типу, займають нішу у 8-10%, інші ж 90% - хворі діабетом 2-го типу. Якщо ж говорити про Україну, то зараз нараховується близько 1 млн 300 тис осіб, котрим уже діагностували захворювання. Але вчені та лікарі говорять про те, що приблизно стільки ж, а можливо й більше, людей ходять із не діагностованим цукровим діабетом. Більше того, вони навіть не підозрюють про існування цієї хвороби в своєму організмі.

А із чим це пов’язано?

Як я вже зазначила, 2-й тип цукрового діабету протікає, досить таки, повільно. А от, коли він вже починає даватись в знаки, то на той момент у людини вже є до 50% зруйнованих клітин. Звичайно, 50% іще працюють, але, тим не менш, кожних 5-10 років їх стає усе менше та менше. Як наслідок, кожного року 4% додаткових клітин знищуються, що призводить до того, що вони також стають інсулінозалежними. Але доки пройде оцих 10 років… До того часу люди навіть не підозрюють про те, що у них є діабет. Вони ходять із високим тиском, із проблемами підшлункової залози,  із надлишковою вагою, п’ють алкоголь, курять, споживають фаст-фуди та ін.. Вони ведуть абсолютно нездоровий спосіб життя, що є провокуючим фактором для розвитку 2-го типу цукрового діабету.

поради

Товари для здоров‘я


Товари


Хіт продажів


Виробники