Придбайте свій власний глюкометр

Цукровий діабет – не вирок

Мережі аптек, в яких Ви можете придбати наші товари

Безкоштовна доставка на всі продукти

Безкоштовна гаряча лінія: 0800 303 302
Де купити

(немає товарів)
Секрети життя із діабетом

Секрети життя із діабетом

Ткач Іван Тимофійович, 69 років, пенсіонер

Скільки років ви хворієте цукровим діабетом?

Я хворію вже 19 років. Дізнався про свою хворобу, коли мені було п’ятдесят. Сталося це, коли я відпочивав на курорті. Якось лікарі виміряли рівень цукру у моїй крові і його позначка вже тоді сягала 9-ти. 

А як ви почували себе у той період?

Мій стан був не надто добрим. У мене часто виявлялась певна слабкість. Коли я це зрозумів, то звернувся до медичних установ та лікарів, котрі, у свою чергу, направили мене на загальне обстеження. Також вони зробили мені профіль цукру, який здійснювали за спеціальним графіком: о 8-й ранку, о 13:00, о 18:00 та о 23:00. Після цього, мій лікар почала мені всебічно допомагати у подоланні хвороби цукрового діабету, чим я їй надзвичайно вдячний, адже із самого початку я абсолютно нічого не знав про цю хворобу.

У чому ця допомога проявлялась?

Я читав різноманітну літературу, котру вона мені давала. Також сам почав щось шукати. Сьогодні я підписаний на журналу  «Діабетик», де фахівці розповідають про життя із цукровим діабетом, про способи лікування, новітні технології та інше. До прикладу, там була хороша стаття про шприци-ручки для вводу інсуліну в організм. Раніше я й не міг подумати про такий розвиток технологій. А зараз можу сам собі спокійно зробити укол.

І як ви сьогодні бачите цукровий діабет?

Перш за все, цукровий діабет – це таке захворювання, при якому підшлункова залоза виробляє інсулін, а інсулін, у свою чергу, - це такий матеріал, який впливає на обмін речовин в організмі. Оскільки в нашому організмі 10 трл клітин, то часто-густо цього інсуліну не вистачає. Адже кожна клітина – це живий організм, який «харчується» глюкозою. Саме глюкоза забезпечує нормальне функціонування нашого організму. І от для того, аби вона потрапила до кожної клітини, потрібно спрямувати її туди. А  спрямовує якраз інсулін, який виробляє підшлункова залоза. І, коли пішов якийсь збій у цій системі, тоді й виникає цукровий діабет.

А чим це можна пояснити?

Для початку, - це нерви. Якщо глюкоза не потрапляє до кожної клітини організму, тоді людина може померти. І, якщо глюкоза не потрапляє туди, де найменші капіляри  та сосуди (очі, ноги та ін..), то ці органи просто відмирають. А чому це відбувається? А тому, що клітини не харчуються, вони не живуть повноцінно. Саме тому науковці і винайшли інсулін. Але й тих (інсулінів) існує надзвичайно багато. Кожній людині підбирають власний препарат на основі аналізів та практичних випробовувань. Який інсулін найкраще з глюкозою разом працюють, такий найбільше підходить тій чи іншій людині.

Як ви живете із цукровим діабетом? Щось змінилось? Адже 50-т років життя без діагнозу і ще, майже 20-ть із ним. 

Якщо жити режимно: брати до уваги своє харчування, психологічне навантаження і фізичне, - тоді проблем не буде. Харчування повинно бути простим, домашнім, а фізичні навантаження не повинні бути понаднормовими. Не можна вживати жирні продукти, пити алкоголь. Раніше навіть існували байки, що горілкою можна вилікувати цукровий діабет. Звичайно ж, сьогодні, усе це науковці заперечили. Категорично не можна вживати коньяк, віскі чи ще щось того роду.

Але ж, якщо хочуть жити, то кинуть пити, чи не так?

Як сказати… Є такі люди, котрі не хочуть того розуміти та мати здоровий організм. Потрібно завжди нормально харчуватись та контролювати свій режим. Особисто я переконаний, що не потрібно їсти сало, смалець, різноманітні здоби (особливо здоби, адже там безліч крему) та інші продукти, котрі мають високий вміст жирів та вуглеводів.

Виходить, що усі ці 19 років ви живете лише згідно із такими правилами?

Принаймні, намагаюсь. Інколи, звичайно грішу із цими питаннями, адже у компанії з’їсти чогось смачненького завжди хочеться. Та й випити чогось алкогольного на свята потрібно. Щоправда, намагаюсь, все рівно, жити більш-менш ритмічно та контролювати себе. 

А чи є у вас в родині іще хтось із захворюванням на цукровий діабет?

Ні. На щастя, немає. Діабет може бути спадковим, а може й виникнути сам по собі, від стресу. Особисто я працював багато років підряд керівником, тому, швидше за все, у мене діабет виникнув якраз на підвалинах стресу. Але, хто його знає? Певний відсоток спадковості теж можливий. Адже ще у 15-ть років я залишився сиротою, тому стовідсотково про історію виникнення у мене цукрового діабету я стверджувати не буду. Тому довелося самому якось виживати у світі. А в ті роки ж ні нормального харчування не було, ні нормальних здобутків. От таким чином я й дожив до сьогоднішнього дня.

Що ви можете порадити тим, хто живе сьогодні із цукровим діабетом?

Я цілком переконаний, якщо слідкувати за собою, за тим, що ви споживаєте, тим, що робите та пам’ятати одну із заповідей Ісуса Христоса: «Роби іншим так, якби ти хотів, щоб робили тобі», то можна завжди підтримувати себе у хорошій фізичній та моральній формі. Більше того, потрібні завжди плекати в собі таку істину, що любов – це вміння робити комусь добре. Любов повинна бути до всього: до себе самого, до друзів, до тварини, до рослини, до ближнього свого… Хто вміє робити добро, -  у того є любов. І от саме завдяки усього цьому ми можемо боротися із різного роду проблемами та захворюваннями. Цукровий діабет – не є виключенням. Головне завжди пам’ятати, що це захворювання не є вироком, якщо правильно за собою слідкувати, правильно харчуватись, рівномірно розподіляти фізичні навантаження та допомагати один одному. Щось ти даси комусь, хтось – дасть тобі: чи то література, чи корисна порада, чи любов. Я 19 років вже хворий цукровим діабетом – і це для мене не вирок. Я борюсь, боріться й ви.


поради

Товари для здоров‘я


Товари


Хіт продажів


Виробники