Придбайте свій власний глюкометр
Цукровий діабет – не вирок
Мережі аптек, в яких Ви можете придбати наші товари
Безкоштовна доставка на всі продукти
Діабет, який лікарі часто називають «цукровий діабет», описує групу метаболічних захворювань, при яких людина має високий рівень глюкози в крові (цукор у крові), недостатнє виробництво інсуліну, або ж клітини організму не реагують належним чином на інсулін чи інші подібні симптоми.
Пацієнти з високим рівнем цукру крові, як правило, відчувають поліурію (часте сечовипускання), частіше пітніють (полідипсія) та швидше відчувають голод (ненажерливість).
Є три типи цукрового діабету:
Організм не виробляє інсулін. Люди також називають цей тип, як інсулінозалежний діабет, ювенільний діабет, або діабет, що виникає в ранньому віці. Зазвичай, на 1-й тип захворювання розвивається до 40-а років (часто в ранньому дорослому або ж підлітковому віці).
Діабет 1 типу спостерігається не так часто, як цукровий діабет 2 типу. Лише близько 10% від всіх випадків цукрокий діабет є 1-ого типу.
Пацієнтам з цукровим діабетом цього типу необхідно приймати ін’єкції інсуліну протягом усього їхнього подальшого життя. Вони також повинні забезпечити належний рівень глюкози в крові, шляхом проведення регулярних аналізів крові і спеціальної дієти.
У період між 2001 і 2009, поширеність цукрового діабету 1 типу серед дітей молодше 20 років в США виросли на 23%, згідно даних, виданих CDC (Центр по контролю і профілактики захворювань).
При цьому типі організм не виробляє достатньої кількості інсуліну для нормального функціонування або клітини організму просто не реагують на інсулін (резистентність до інсуліну).
Статистика свідчить, що приблизно 90% випадків діабету у всьому світі відносяться саме до цього типу.
Деякі люди можуть контролювати 2-ий тип діабету завдяки втраті ваги, здоровій дієті та фізичним навантаженням, а також контролем за рівнем глюкози в крові. Тим не менш, цукровий діабет 2 типу це, як правило, прогресуюче захворювання, а тому воно поступово загострюється, і пацієнт, ймовірно, в кінці-кінців змушений буде приймати інсулін (зазвичай, у вигляді таблеток).
Надмірна вага та ожиріння є одними із причин розвитку цукрового діабету 2-го типу. Люди з великою кількістю вісцерального жиру, також відомого як центральне ожиріння, жир на животі або абдомінальне ожиріння, потрапляють у зону високого ризику. Надмірна вага чи ожиріння провокує організм виробляти хімічні речовини, які можуть дестабілізувати серцево-судинну і метаболічну системи організму.
Ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу стає ще більшим, коли ми дорослішаємо. Експерти досі не можуть пояснити цього явища , але кажуть, що, під час старіння, ми, як правило, набираємо вагу і стаємо менш фізично активні. Від цього й може виникнути захворювання. Ті ж, у кого близький родич, який був / була хворим (-ою) на цукровий діабет 2-го типу, а також люди з Близького Сходу, Африки чи Південної-Азійського походження автоматично потрапляють у зону ризику захворювання на цукровий діабет.
Чоловіки, у яких рівень тестостерону низький, також мають високий шанс розвитку цукрового діабету 2-го типу. Дослідники з Університету Единбурга, Шотландії, кажуть, що низький рівень тестостерону пов’язаний із резистентністю до інсуліну.
Цей тип поширений серед жінок під час вагітності. Деякі з них мають дуже високий рівень глюкози в крові, а їх тіла не в змозі виробляти достатню кількість інсуліну для її транспортування в своїх клітини. Саме це призводить до поступового підвищення рівня глюкози в крові.
Більшість вагітних, хворих на цукровий діабет, можуть контролювати свої симптоми за допомогою вправ і дієти. Від 10% до 20% з них будуть змушені приймати дози глюкози в кров та контролюючі препарати. Неконтрольований гестаційний діабет може підвищити ризик ускладнень під час пологів, в результаті чого немовля може народитись більшим, аніж зазвичай.
Вчені з Національного Інституту Здоров’я США і Гарвардського Університету виявили, що жінки, чия дієта до вагітності була з високим вмістом тваринних жирів і холестерину, мали вищий ризик розвитку гестаційного діабету, в порівнянні з тими, чиї дієти були з низьким вмістом холестерину і тваринних жирів.
За матеріалами medicalnewstoday.com
2013-10-01