Придбайте свій власний глюкометр

Цукровий діабет – не вирок

Мережі аптек, в яких Ви можете придбати наші товари

Безкоштовна доставка на всі продукти

Безкоштовна гаряча лінія: 0800 303 302
Де купити

(немає товарів)
Поради щодо догляду за ногами при цукровому діабеті

Поради щодо догляду за ногами при цукровому діабеті

Високий рівень глюкози крові при діабеті викликає дві проблеми, які можуть пошкодити Ваші ноги:

• Пошкодження нервів у ногах і ступнях. Через пошкоджених нервів, Ви можете не відчувати біль, спеку і холод в ногах і ступнях. Синець або поріз на нозі може ускладнитись, тому що ви не знатимете, що він є. Відсутність відчуття обумовлене пошкодженням нервів, також називають діабетичною невропатією. Пошкодження нерва може призвести до інфекції.

• Поганий кровообіг. Друга проблема настає, коли недостатній кров’яний потік потрапляє до ваших ніг та ступнів. Поганий кровообіг ускладнює та подовжує загоєння синців, порізів та інфекцій. Цю проблему називають захворюванням периферичних судин, так званий ЗПС. Паління при цукровому діабеті значно ускладнює проблеми кровообігу.

Наприклад, у Вас з’являється пухир від взуття, яке Вам тисне. Ви не відчуваєте болю від пухиря, тому що у вас пошкоджений нерв в нозі. Далі, пухир інфікується. Якщо вміст глюкози в крові високий, то додатково глюкоза живить мікроб. Мікроби розмножуються і інфекція стає ще гіршою. Поганий кров’яний потік до ваших ніг та ступней може сповільнити загоєння. На певному етапі інфекція вже не зможе загоїтись. Інфекція може призвести до гангрени. Якщо у людини виникає гангрена, шкіра і тканини навколо рани відмирають. Ця ділянка стає чорною і має неприємний запах.

Щоб гангрена не поширювалась, можливо буде необхідна операція, щоб відрізати (ампутувати) палець, стопу або частину ноги.

Alternative text for the image

Що Ви можете зробити по догляду за Вашими ногами?

• Мийте ноги в теплій воді щодня. Переконайтеся, що вода не надто гаряча, перевіряючи температуру ліктем. Не розмочуйте ноги. Добре висушуйте ноги, особливо між пальцями.

• Оглядайте Ваші ноги кожен день, щоб перевірити на наявність порізів, язв, пухирів, почервоніння, мозолів або інших проблем. Щоденна перевірка стає більш важливою, якщо у Вас є пошкодження нервів або поганий кровообіг. Якщо Ви не можете нахилитися або підтягнути ноги, щоб перевірити їх, використовуйте дзеркало. Якщо Ви недобре бачите, попросіть когось, щоб перевіряли Ваші ноги.

• Якщо у Вас суха шкіра, протирайте її лосьйоном або кремом для ніг після миття і дайте ввібратись. Не наносьте лосьйон або крем між пальцями ніг.

• Натоптиші та мозолі обережно протирайте пилочкою або пемзою. Робіть це після ванни або душу.

• Обрізайте нігті раз на тиждень або по мірі необхідності. Обрізайте нігті на ногах, коли вони м’які після миття. Обрізайте їх по формі пальців та не дуже коротко. Підпилюйте нігті спеціальною пилочкою.

• Завжди носіть тапочки або інше взуття для захисту ніг від травм.

• Завжди носіть шкарпетки або панчохи, щоб уникнути пухирів. Не носіть шкарпетки чи гольфи, які є занадто тугі нижче коліна.

• Носіть зручне взуття, яке добре підходить Вам. Купуйте взуття в кінці дня, коли Ваші ноги трішки набрякають. Взувайтесь акуратно. Нове взуття носіть по 1- 2 години щодня протягом перших декількох тижнів.

• Перш ніж взутись, обстежте взуття зсередини, щоб переконатися, що там не має гострих країв або предметів, які можуть травмувати ноги.

Повідомляйте Вашого лікаря про будь-які проблеми зі стопами.

Alternative text for the image

поради

Товари для здоров‘я


Товари


Хіт продажів


Виробники