Придбайте свій власний глюкометр

Цукровий діабет – не вирок

Мережі аптек, в яких Ви можете придбати наші товари

Безкоштовна доставка на всі продукти

Безкоштовна гаряча лінія: 0800 303 302
Де купити

(немає товарів)
Йога та цукровий діабет

Йога та цукровий діабет

Цукровий діабет (ЦД)– хронічне захворювання, яке характеризується стійким підвищенням рівня глюкози в крові. Це спричиняється абсолютною або відносною недостатністю інсуліну, гормону, що знижує рівень глюкози в крові. Нерідко за цей час формується ряд ускладнень, характерних для ЦД (діабетична нейропатія, ангіопатія, ретинопатія та ін.). чим раніше виявлено ЦД та призначено правильне лікування, тим менша ймовірність розвитку ускладнень ЦД.

Хворим на ЦД корисно включити в схему свого самоконтролю фізичні навантаження такі як: ходьба, біг підтюпцем, плавання, гра в теніс, їзда на велосипеді, гімнастика та йога. Заняття йогою є такі ж корисні, як і гімнастика та біг. Регулярні заняття йогою допомагають знизити рівень цукру в крові. Також йогу слід розглядати, як швидкий спосіб зняти стрес, який викликається підвищенням цукру крові, та запобігти подальшим ускладненням.

Окрім того, заняття йогою  покращує функцію:

 
  • серцево-судинної, дихальної, шлунково-кишкової систем організму;
  • покращує осанку;
  • допомагає при болях в суглобах;
  • робить тіло біль гнучким та пластичним.

Медитації підвищують здатність імунної системи протистояти сезонним захворюванням. Заняття йогою наповнюють людину життєвою енергією, піднімають настрій, покращують сон та якість життя загалом. Якщо говорити про йогу, то слід розглядати її, як стиль життя, що допомагає досягти духовного просвітлення і життєвої рівноваги. Вона змушує переосмислити свої життєві принципи та звички, вносить спокій та рівновагу у Ваше життя. Ще однією перевагою цієї давньої філософії життя є те, що вона навчає розуміти та контролювати свої почуття. Та головною перевагою, все ж, є розвиток та тренування самоконтролю, що так необхідно людям з захворюванням на цукровий діабет. Отож, йога - це комплекс різноманітних вправ та поз, для покращення самопочуття та здоров’я, нормалізації роботи окремих органів та систем, формування фігури та досягнення життєвої рівноваги. Діабет тісно зв’язаний з порушенням обміну речовин і недостатнім виробленням гормона інсуліну. Медитація, регулярні фізичні та дихальні вправи помагають покращити роботу підшлункової залози, а також печінки, що дуже важливо для хворих на цукровий діабет. При діабеті 2-го типу йога допоможе людині відновити своє здоров’я, нормалізувати травлення та регуляцію рівня цукру в крові. Дане захворювання інколи називають ‛близнюком ожиріння‛, так як ним часто страждають люди з надмірною масою тіла. Дієта та заняття йогою в цьому випадку ідеальні помічники. Завдяки їм обмінні процеси починають проходити більш інтенсивно, посилюється вироблення інсуліну, а рівень цукру в крові знижується. Якщо людина хворіє на цукровий діабет 1-го типу, то вплинути йогою на вироблення інсуліну досить важко , проте і тут дана оздоровча методика буде корисною. Вона допоможе підтримати внутрішній баланс, уникнути стресового стану, тобто покращить якість життя. Окрім цього заняття йогою позитивно впливають на супутню патологію – судинну недостатність та гіпертензію.

Дихальні вправи

Хворим на цукровий діабет 1 та 2 типу слід приділити дихальним вправам. Один цикл дихання поділяється на стадії:

 
  • вдихання, наповнення легень;
  • видихання, спорожнення легень; 
  • затримка дихання.

Найкраща поза для занять - поза лотоса. Якщо її важко виконати, то можна сісти в будь-яку іншу позу з прямою, перпендикулярною до підлоги спиною. Дихання майже у всіх вправах виконується через ніс. При цьому не повинно відчуватися напруження мязів обличчя, очей, вух, шиї, плечей, рук та ніг. Руки та стегна необхідно розслабляти свідомо, бо вони напружуються під час вправ автоматично. Потрібно контролювати себе і ніколи не перенапружуватися. Інші типи дихальних вправ проводяться із вдиханням та видиханням через різні ніздрі, із різними тривалостями вдихання, видихання та затримок, різкі, рвучкі вдихання і видихання, вдихання ротом із скрученим в трубочку язиком, неплавне вдихання та видихання із затримками посеред процесу тощо. Дані вправи чудово допомагають заспокоїти нервову систему, насити кров киснем та зменшити накопичення вуглекислого газу. Заняття йогою при цукровому діабеті рекомендується проводити під керівництвом кваліфікованого інструктора, знайомого зі специфікою даного захворювання. Освоювати вправи самостійно рекомендується після консультації з лікуючим лікарем. Варто дотримуватися загальних правил фізичних навантажень, при яких обов’язковим є корекція дієти та дози інсуліну для попередження розвитку гіпоглікемії. При появі головного болю або головокружіння заняття необхідно негайно припинити, виділити час на повноцінний відпочинок. Лікування з використанням йоги були ефективним лише в комплексі зі збалансованою дієтою і зниженням глікемічного індекса продуктів, що вживаються. Вправи рекомендується виконувати через день, проте дихальну гімнастику краще робити щодня. На кожну вправу  слід виділяти від 1 до 5 хвилин.

Протипоказання до занять йогою

Йогою можуть займатися всі бажаючі. Проте, як і будь-яка гімнастика, заняття йогою мають свої протипоказання. До постійних протипоказань відносяться: психічні захворювання; черепно-мозкові травми; захворювання серцево-судинної системи в стані декомпенсації (тобто ті , які за собою несуть тяжкість загального стану); інфекційні ураження опорно-рухового апарату; злоякісні новоутворення; захворювання крові. До тимчасових протипоказань відносяться: період загострень хронічних захворювань; навантаження організму сильними лікарськими середниками; перегрів і переохолодження, прийняття ванн, відвідування лазень і саун (заняття йогою рекомендуються через 6-7 годин після відвідування подібних закладів), великі фізичні навантаження, післяопераційний період. Також протипоказані заняття йогою на повний шлунок. Заняття в дні менструації не є протипоказанням. Лікарі радять уникати складних поз, які несуть за собою навантаження на живіт, поз зі стояннім на руках і їм подібних.


 

поради

Товари для здоров‘я


Товари


Хіт продажів


Виробники